𝐏𝐫𝐨𝐬𝐥𝐚𝐯𝐚 𝐬𝐯. 𝐈𝐯𝐚𝐧𝐚 𝐊𝐫𝐬𝐭𝐢𝐭𝐞𝐥𝐣𝐚 – 𝐙𝐀𝐇𝐕𝐀𝐋𝐀
Hvaljen Isus i Marija!
Dragi župljani!
Nakon što se sliježu dojmovi o danima koji su iza nas, želim s nekoliko riječi, u ime kapelana i svoje osobno, izreći naše veliko HVALA za odaziv i angažman u danima proslave župnog blagdana, sv. Ivana Krstitelja.
Bogu zahvaljujemo na prekrasnoj trodnevnici te riječima poticaja i ohrabrenja don Luke Klarice kroz kojega je Gospodin progovarao. Zaista je bio impresivan obiteljski dan na kojem smo se okupili te družili uz razgovor, sport i obiteljsko blagovanje. Tu želim posebno zahvaliti članovima obiteljske zajednici koji su malo više podmetnuli leđa i darovali svoje vrijeme za pripremu objeda ali i našim mladima koji su se posebno uključili i potrudili u organizaciji sportskog i društvenog dijela susreta.
Zahvalu upućujemo svima vama koji ste na bilo koji način se odazvali i svojim darovima sudjelovali: financijskom pomoći i darovima u piću, hrani, kruhu, kolačima…itd.
Vrhunac slavlja bio sam dan proslave našeg župnog blagdana, sv. Ivana Krstitelja, u srijedu, 24. lipnja. Stoga još jednom hvala don Luki i mons. Jurju Batelji koji su ukazali na put prema Isusu, kako je to činio i naš zaštitnik sv. Ivan Krstitelj. Hvala vlč. Krunoslavu Hikecu koji je sve dane bio na raspolaganju za sakrament ispovijedi te vlč. Tomislavu Mediću koji je hodočastio u našu župu sa 60-tak vjernika iz sv. Martina pod Okićem. Hvala zborovima, čitačima, ministrantima, poslužiteljima, predmoliteljima pobožnosti, dekoraterkama cvijeća, svima koji su uređivali crkvu i okoliš te svakom pojedinom župljaninu koji je na bilo koji način bio angažiran.
Mnoštvo župljana i štovatelja sv. Ivana taj dan došlo je u našu župu. Brojke su govorile više od svake riječi. Budimo na to ponosni i svjesni svojeg udjela i doprinosa. Dok god ćemo biti kao jedna obitelj u župi, imamo mogućnosti rasti i napredovati u vjeri.
Bit ove trodnevnice i same proslave sv. Ivana Krstitelja u obliku kakav smo imali ove godine je u živoj Crkvi (a to smo svi mi župljani) koju smo pozvani graditi i životom svjedočiti.
Zahvaljujem i na čestitki za moj 40. rođendan i 15. obljetnicu svećeničkog ređenja te na poklonima koji su znak vaše prisutnosti u mom životu.
Dok Bogu zahvaljujemo na svakoj milosti koju primamo po vama župljanima, Božji blagoslov zazivamo na sve obitelji i ljude dobre volje u našoj zajednici.
Vaši: Dominik i Nikola.

Previous Post









