2. DAN TRODNEVNICE
Proslavili smo i drugi dan trodnevnice,u prepunoj crkvi,ponovno uz don Luku Klaricu,uz glazbeno animiranje Zbora mladih “Apostoli” iz Zaprešića.
Don Luka danas je propovijedao o ljudskoj sklonosti osuđivanju drugih. Propovijed je započeo citatom iz Svetog pisma-“… jer Bog je tako ljubio svijet, da je poslao sina svoga jedinorođenica, da svaki koji u njega vjeruje, ne propadne, nego da ima život vječni”. Nastavio je primjerima s kojima se susreće u obavljanju svoje svećenićke službe i naglasio da je Bog ljubitelj, a ne suditelj ljudi. Što smo više ljubitelji čovjeka, to smo sličniji srcu Božjem. Što smo više suditelji braće, to smo daleko od duha Božjega.Svaki istinski vjernik trebao bi se radovati obraćenju grešnika, jer tko se ne ne raduje obračenju grešnika u njemu nema duha Božjega.
Na kraju mise svi župljani i hodočasnici imali su priliku za sakrament Bolesničkog pomazanja.
Trodnevnicu uz don Luku nastavljamo sutra kada nam u goste dolaze Vokalisti sv. Jurja iz Gornje Stubice.
























Previous Post









